ORSZÁGSZERTE MEGKEZDŐDÖTT A DIÁKOK FITTSÉGI FELMÉRÉSE

Elkezdődött a mérési időszak az iskolákban, így a pedagógusok már a gyakorlatban használják az idén bevezetett, a Magyar Diáksport Szövetség (MDSZ) által kidolgozott NETFIT® rendszert. Az új módszernek köszönhetően a tanév végére pontos képet kapnak majd a pedagógusok, a szülők és a döntéshozók a diákok fittségi állapotáról és amennyiben szükséges, a tanulók személyre szabottan kaphatnak útmutatást fizikai és fittségi állapotuk javításának érdekében.

A NETFIT® legfontosabb újdonsága, hogy egészségközpontú  értékelési  rendszer. Az egészség szempontjából meghatározó szempontok szerint mér (állóképesség, testösszetétel és tápláltság, vázizomzat fejlettség, hajlékonyság), és tudományos alapokon, előre meghatározott fittségi értékekhez képest minősíti a tanulók állapotát. Az 5. osztálytól felfelé elvégzett mérések eredményei alapján a tanulók megtudhatják, hogy fittségük fejlesztésre szorul-e vagy az egészségzónába tartoznak.

A NETFIT® rendszerhez tartozik egy informatikai adatbázis-kezelő rendszer is, amelyet január eleje óta használhatnak az iskolák. A rendszernek köszönhetően a pedagógusok, a szülők és a diákok is évről-évre nyomon követhetik a tanulók fittségi szintjének változását,  a felmérést végző testnevelők pedig ehhez képest tehetnek javaslatot azon mozgásos tevékenységek minőségére és mennyiségére, amelyek a fejlődést segíthetik. Minden tanuló egyénre szabott, szöveges és vizuális értékelést kap majd az állapotáról. A rendszer segítségével nagyobb figyelmet kap a rendszeres testmozgás fontossága is, hiszen a diákok és a szüleik is pontos, objektív adatokkal alátámasztott jelentést kapnak.

A 2017/2018. tanév rendjéről szóló 14/2017. (VI.14.) EMMI rendelet szerint az idei tanévben a kötelező mérési időszak 2018. január 9. és 2018. április 27. közé esik.

A korábbi országos NETFIT mérés eredményeinek tudományos elemzése, a NETFIT® publikus felületen elérhető.

Ma 2024. május 04., szombat, Mónika és Flórián napja van. Holnap Györgyi napja lesz.