PDF Nyomtatás E-mail

Székelyföldi kalandozások határtalanul

Az elnyert pályázati összegből 31 csökmői és 8 zsákai tanuló utazhatott el Székelyföldre. Kirándulásunk első napjára terveztük a Nagyváradi és a Kolozsvári városnézést. Nagyvárad történelmi belvárosát és a Szent László Székesegyházat idegenvezető segítségével tekintettük meg, Majd Kolozsvár főterét és Mátyás király szülőházát is megtekintettük. Gyergyószárhegyen már várt ránk a szállásadó. Második napunkon idegenvezetőnk segítségével Erdély legnevezetesebb természeti látványosságait a Békás–szorost és a Gyilkos tavat látogattuk meg. Hazautazva látogatást tettünk a Gyergyószentmiklóson, ellátogattunk a Salamon Ernő Gimnáziumba, megismerkedtünk az itt tanuló diákokkal. Gyergyószárhegyen megtekintettük a Lázár kastélyt, a Ferences templomot, ahol az esti szent misén is részt vettünk és megismerkedtünk a Dévai Szent Ferenc Alapítvány itt lakó gyermekeivel. Harmadik napunkat Mádéfalván kezdtük, majd a Szent Anna tóhoz és a Mohos tőzegláphoz utaztunk, ahol szintén túravezető segítségével ismerhettük meg az egyedülálló természeti képződményt. A délután folyamán a Nyerges tetőn található emlékműhöz és a Csíksomlyói kegyhelyre látogattunk el. Negyedik napunkon a Sóvidékre vettük az irányt meglátogattuk a Medve tavat, a sóhegyeket, és a Parajdi sóbányát. Délután látogatást tettünk Farkaslakán Tamási Áron sírjánál, majd Székelyudvarhely főterét is meglátogattuk. Hazautazásunk napján a marosvécsi Kemény kastélyt és Marosvásárhely főterét látogattuk meg.

Előkészítő óra

Kirándulás

Értékelő óra

A megvalósításról készült videofelvétel

Ma 2024. május 04., szombat, Mónika és Flórián napja van. Holnap Györgyi napja lesz.